Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Podstawowe komendy

Komendy IRC są bardzo ważne, zwłaszcza jeśli chcesz często korzystac z tej formy kontaktu z graczami.

Poniżej podajemy najważniejsze z nich:

 • Nickserv

  Możesz zarejestrować nick, by nikt inny nie mógł go używać. W ten sposób nikt nie będzie mógł podawać się za Ciebie. Ponadto kilka funkcji zarezerwowanych jest wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników IRC, np. automatyczne logowanie na Twoje ulubione kanały, zostawianie wiadomości dla nieobecnych i otrzymyanie takich wiadomości.

 • Chanserv

  Możesz zarejestrować swój kanał, gdzie z kolei będziesz mógł nadać użytkownikom rangi (SOP, AOP, HOP, VOP), dzięki którym osoby te beda mogły pomóc Ci w sprawowaniu opieki nad tym kanałem.
  Za każdym razem, gdy się logujesz, sprawdzane jest, jakie masz uprawnienia, zarówno na Twoim kanale, jak i na wszystkich innych kanałach, do których się włączasz.

 • Memoserv

  Możesz wysłać wiadomość do innego zarejestrowanego użytkownika, który w danym momencie nie jest podłączony (działa również, gdy osoba jest on-line, ale wtedy wystarczy inna komenda). W chwili, gdy ta osoba połączy się ponownie, otrzyma informację, że czeka na nią wiadomość od Ciebie.

 • Botserv

  Możesz ustawic bota, któty pomoże Ci prowadzić Twój kanał. Możesz stawić, by bot usuwał z kanału użytkowników, którzy piszą wielkimi literami, floodują, przeklinają i wiele innych. Bardzo poręczne narzędzie, jednak wymaga bardziej zaawansowanej wiedzy o IRC.

 • Hostserv

  Z tej mozliwości korzysta niewiele osób, gdyz zazwyczaj nie jest to im potrzebne. IRC pozwala na utworzeniu dedykowanych kanałów (tak jak ma to miejsce w przypadku kanałów Traviana).

 • Operserv

  Możesz ustawić operatorów kanału. To daje im wiele możliwości.

Nickserv

Gdy regularnie korzystasz z kanałów IRC, warto zarejestrować własny login, by nikt inny nie mógł go używać.

Zalecemy użytkownikom zarejestrowanie nicka, gdyż to pozwoli uniknąc problemów. Nie będziemy mogli Ci w żaden sposób pomóc, jeśli ktoś zacznie uzywać „Twojego” nicka, którego nie zarejestrowałeś. Przy tej liczbie graczy nie musi być to nawet złośliwe działanie, po prostu ktoś może miec ten sam pomysł na nick.

Gdy używasz IRCa bez rejestracji (i zalogowania), jesteś przedstawiany jako T_Guest*** lub CCN|Nick (C= kraj, N = numer serwera, np. : com4|Nick).

Zmiana nicka

Wpisz komendę: /nick nick

Po zmianie można sie zarejestrować.

Rejestracja nicka

Wpisz komendę: /NickServ REGISTER password your@email

Jeśli zrobisz to prawidłowo, na ekranie pojawi się taka informacja:

-NickServ- A passcode has been sent to your@email, please type /msg NickServ confirm to complete registration

Sprawdź swoją skrzynkę mailową, potwierdzenie rejestracji przyjdzie z adresu:  irc@travian.org.
W wiadomości otrzymasz kod, którym z kolej dokonasz ostatecznej rezerwacji nicka. Wygląda to tak:

/NickServ CONFIRM code

Niekiedy zdarza się, że wiadomość z potwierdzeniem wpada do skrzynki SPAM - maile przychodzą dośc szybko, jeśli więc czekasz dłużej, warto sprawdzic folder spamu.

Jeśli wszystko zrobisz prawidłowo, otrzymasz następującą wiadomość:

-NickServ- Nickname nick registered under your account: hostname -NickServ- Your password is password - remember this for later use.

Oznacza to, że rejestracja zakończyła się pomyślnie i następnym razem, gdt włączyś się do kanałów Travana, wystarczy się zalogować na swój nick.

Logowanie

Wpisz komendę: /nick nick

Otrzymasz informację, że login jest zarejestrowany i dlatego musisz potwierdzić swoje prawo do używania go, czyli zalogować się.

Wpisz komendę: /NickServ IDENTIFY password

Gdyby wystąpiły jakies problemy, zawsze możesz skontaktować się z naszym IRC-Supportem na kanale #help (wpisz komendę: /join #help).

Uwaga: Jeśli nie możesz lub nie chcesz rozmawiać p angielsku, możesz zdecydować się na rozmowę w innym języku, możesz wybrać inny, bardziej odpowiadający Ci język (wpisz komendę: /NickServ set language; 13 to kod języka polskiego).

Dostępne języki
1. angielski
2. francuski
3. niemiecki
4. włoski
5. portugalski
6. hiszpański
7. turecki
8. kataloński
9. grecki
10. holenderski
11. rosyjski
12. węgierski
13. polski

Warto wiedzieć:

 • Nick, który nie jest uzywany przez ponad 60 dni jest automatycznie usuwany.
 • Kanały, które nie sa używane, sa usuwane po 30 dniach.

Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie