Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Travian 3.6

Zmiany w grze obejmują:

1. Nowe ikony raportów, pozwalające szybko zobaczyć, jakiego wydarzenia dotyczą (np. atak bez strat, przegrana bitwa obronna, dojście handlarzy z określeniem, którego surowca najwięcej transportowali).

2. Kolejkowanie badań (w Kuźni i Zbrojowni) - dostępne na Koncie Plus

3. Bezpośrednie linki do: handlarza NPC i natychmiastowej budowy.

4. Budowanie Miejsca Zbiórki i fortyfikacji możliwe z każdego pola budowy w osadzie (zostaną i tak wybudowane w wymaganym miejscu).

5. Ograniczenie liczby wysyłanych jednocześnie oddziałów wojsk – maksimum 5 (na speedzie 10) na każdy poziom Miejsca zbiórki. Liczą się własne oddziały będące w danym momencie w podróży (atak, powrót, posiłki, szpiegowanie). Oddziały stacjonujące u innych graczy będzie można wycofać nawet, jeśli złamie to powyższe ograniczenie.
Ta funkcja była aktywna tylko na niektórych polskich serwerach.

5. Usunięte zostały płatne bonusy ulepszające wojska (10% do ataku lub obrony na określony czas).

6. Funkcje od teraz darmowe, do tej pory dostępne na koncie Plus:

 • „wystarczająca liczba surowców o...” dla nowych budów i badań,
 • informacje o maksymalnej ilości przenoszonych surowców w raportach z ataków,
 • symulator bitewny z wszystkimi funkcjami.

7. Klub Złotego Traviana:

 • koszt – 100 Złotych Monet, jednorazowo za aktywację do końca gry na serwerze (na serwera ch przyspieszonych – 50 Złotych Monet)
 • funkcje bez dodatkowych opłat:
  • handlarz może zostać wysłany nawet trzykrotnie (podobnie to działa na Koncie Plus)
  • lista farm – pozwala łatwo odnaleźć swoje ulubione farmy i wysłać na nie ataki, podaje także datę i godzinę ostatniego ataku,
  • statystyki farmienia – można szybko sprawdzić, ile surowców zdobyło się z danej farmy w ostatnim tygodniu, także z podziałem na poszczególne dni
  • wyszukiwarka cropowców – długo oczekiwana, potrafi odnaleźć 9-cropowce i 15-cropwce (tylko jedne, tylko drugie lub dwa typy), także z dodatkowym warunkiem dotyczącym wielkości bonusu z oaz zbożowych dookoła danego cropowca, a ponadto wyszukiwarka może znaleźć tylko pola niezajęte;
 • funkcje w klubie dostępne za Złote Monety
  • trakt handlowy - ułatwia przesyłanie surowców pomiędzy swoimi osadami, koszt - 2 Złote monety za jeden trakt na 7 dni,
  • główny budowniczy - umożliwia zakolejkowanie budowy 3 dodatkowych budynków, nawet gdy nie ma na to surowców (budowa rozpocznie się, gdy zgromadzi się ich wystarczająca ilość), koszt - 1 Złota Moneta za każdą budowę;
  • ukrywanie się wojska po lasach na czas ataku wroga (znikają z osady w momencie ataku, wracają po 180 sekundach). Każda ucieczka kosztuje 2 Złote Monety, można wcześniej ustalić, ile razy wojska mają uciec (osobno dla każdej osady). Wojska muszą być w osadzie przynajmniej 10 sekund, aby mogły uciec. Ten warunek nie dotyczy wojsk powracających z takiej ucieczki.
  • natychmiastowy powrót do osady – wojska powracające do osady natychmiast się w niej znajdą. Ograniczenia – nie można w ten sposób wycofać oddziału z administratorem lub katapultami, nie można też użyć tej funkcji, jeśli na osadę idzie atak, który uderzy w ciągu 3 godzin. Koszt: 3 Złote Monety.
   Ta funkcja nie została zaimplementowana na żadnym polskim serwerze.

Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie

Czy łatwo było zrozumieć wyjaśnienie?

Tak   Neutralnie   Nie

Czy wyjaśnienie jest dobrze napisane?

Tak   Neutralnie   Nie