Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Ile osad mogę podbić/założyć z podbitej osady?

Podbijanie osad z jednej strony daje graczowi duży zysk w postaci pozyskania rozwiniętej już osady, a z drugiej strony niesie ze sobą duże ryzyko – zacięty opór przeciwnika i zablokowana możliwość dalszej ekspansji.

Z każdej osady można założyć maksymalnie trzy inne osady. I nie ma znaczenia, kto wykorzystał to prawo. Jeśli więc poprzedni właściciel osady skorzystał z tego prawa, „sloty ekspansji” są zablokowane.

Nim więc przystapisz do badania administratora (Konsula/Herszta/Wodza), zajrzyj do zakładki „Ekspansja” w wybudowanej w takiej osadzie Rezydencji (ewentualnie w Pałacu). Znajdziesz tam informację, ile osad zostało założonych/podbitych z tej właśnie osady oraz dane tych osad.

Jeśli wykorzystany został jeden slot, szkolenie administratora (ewentualnie osadników) mozliwe będzie dopiero na 20. poziomie Rezydencji lub na 15. poziomie Pałacu. Z kolei gdy wykorzystane są dwa sloty, Rezydencja nie da już możliwości ekspansji, a Pałac trzeba by było rozbudować na 20. poziom.

W jakich wypadkach slot zajęty przez założenie/przejęcie osady zostaje odblokowany:
1) gdy osada wykorzystująca dany slot znika z mapy
2) gdy ta osada zostaje przejęta z innej osady (wtedy zajmuje slot w tamtej osadzie)

Warto pamiętać

  • W podbitej osadzie pozostaną zablokowane te prawa do ekspansji, które wykorzystał jej poprzedni właściciel – można to sprawdzić po wybudowaniu Pałacu lub Rezydencji, w zakładce Ekspansja.
  • Jeśli osada zniknie z mapy, zwolni się „slot” w osadzie, z której dokonano ekspansji.
  • Podbicie osady spowoduje, że poprzedni jej właściciel odzyska zablokowany „slot”.

Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie

Czy łatwo było zrozumieć wyjaśnienie?

Tak   Neutralnie   Nie

Czy wyjaśnienie jest dobrze napisane?

Tak   Neutralnie   Nie