Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Publikowanie raportów wojennych

Zasady gry ograniczają swobodę publikowania raportów wojennych w miejscach ogólnie dostępnych (np. forum, czat, profil konta gracza czy sojuszu).

Nie wolno publikować raportów bitewnych bez zgody obu stron (wyjątek stanowią raporty z usuniętymi danymi konta/kont).

Zazwyczaj przedstawia się raporty z własnych walk i w postaci grafiki (zrzutu ekranu).

Jeśli więc chcesz pokazać innym osobom raport wojenny, a nie uzyskałeś zgody przeciwnika, MUSISZ uszanować jego wolę i zasłonić wszystkie dane, które mogłby posłużyć do jego zidentyfikowania, a więc zarówno login, jak i nazwę osady.

Aby zachować anonimowość gracza, który nie wyraził zgody na opublikowanie raportu, musisz usunąć jego dane (zamazać/wyciąć/zasłonić).

Trudniejsza sprawa jest z linkami do raportów. W grze są dwa rodzaje linków do raportów:

  • z kodem indywidualnym,
  • bez takiego kodu.

Zob.: Udostępnianie raportu WSZYSTKIM graczom z tego samego serwera.

W pierwszym wypadku raport będą mogli zobaczyć wszyscy, którzy grają na danym serwerze. Taki link możesz przedstawić w miejscu publicznym TYLKO jeśl masz na to zgodę obu walczących stron (zazwyczaj chodzi o zgodę przeciwnika).

W drugim wypadku raport będzie dostępny dla graczy Twojego sojuszu oraz dla graczy sojuszu, do którego należy Twój przeciwnik. Ponieważ gracze Ci mają zawsze dostęp do takich raportów, publikowanie tego linku nie natuszy zakazu zapisanego w Zasadach gry.

Jeśli chcesz opublikować raport z walki, w której nie brałeś udziału jako napastnik lub obrońca, musisz uzyskać zgodę obu graczy. A gdy zgody nie uzyskasz, dane tego gracza muszą pozostać anonimowe.


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie