Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Bohater - Jak liczone jest doświadczenie?

Liczba zdobywanych przez bohatera punktów doświadczenia opiera się na ilości zjadanego zboża wojsk wysłanych do bitwy.

Poniżej przedstawiamy 2 przykłady, które precyzyjnie pokazują jak przyznawane są punkty doświadczenia.

1) Sojusz broni cel we wczesnej fazie gry tylko z bohaterami. W grę nie wchodzą żadne inne broniące się wojska. Każdy bohater otrzymuje swoją sprawiedliwą część doświadczenia.

Sytuacja:

Ataki Gracza A - 15 Gromów Tauetesa  = 30 zjadanego zboża

Zakładając, że jest w obronie jest dwóch bohaterów broniących, jeden o sile 1000 plus 20 Falangi (łaczna siła obrony przeciwko piechocie to 2000), drugi bohater z siłą 4000 bez dodatkowych jednostek. Łączna siła obrony to 6000 punktów. Zakładając, że wszystkie oddziały atakujące zostaną zabite, bohater A otrzyma 1/3 doświadczenia, a bohater B dostanie 2/3 doświadczenia z całkowitej ilości zabitych. W tym konkretnym przykładzie Bohater A otrzyma 10 punktów doświadczenia, a Bohater B otrzyma 20 punktów doświadczenia.

2) Podczas obrony sojuszu jeden gracz wysyła całą armię, w tym bohatera, podczas gdy inny gracz zapewnia tylko swojego bohatera. Gracz zapewniający więcej wojsk (zjadane zboże) niż tylko bohater otrzyma większą część doświadczenia.


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie