Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Bohater - Doświadczenie a udział wielu bohaterów

W ataku zawsze bierze udział jeden bohater, więc zgarnia on całe zdobyte przez napastnika doświadczenie.

Jednak w obronie może być kilku bohaterów. Liczba zdobywanych przez bohatera punktów doświadczenia w tym przypadku opiera się na ilości zjadanego zboża wojsk wysłanych do bitwy.

Poniżej przedstawiamy 2 przykłady, które precyzyjnie pokazują jak przyznawane są punkty doświadczenia.

1) Sojusz broni cel we wczesnej fazie gry tylko z bohaterami. W grę nie wchodzą żadne inne broniące się wojska. Każdy bohater otrzymuje swoją sprawiedliwą część doświadczenia.

Sytuacja:

Ataki Gracza A - 10 Gromów Tauetesa i 10 Falang = 30 zjadanego zboża

Zakładając, że jest 10 bohaterów broniących się i wszyscy atakujący żołnierze zostają zabici, ponieważ pobór zboża jest taki sam dla każdego bohatera (6 zboża), oznacza to, że każdy bohater otrzyma 10% doświadczenia z całkowitej liczby zabitych wojsk. W tym przykładzie w wyniku bitwy każdy bohater otrzyma 3 punkty doświadczenia.

2) Podczas obrony sojuszu jeden gracz wysyła całą armię, w tym bohatera, podczas gdy inny gracz zapewnia tylko swojego bohatera. Gracz zapewniający więcej wojsk (zjadane zboże) niż tylko bohater otrzyma większą część doświadczenia.

Sytuacja:

Ataki Gracza A - 10 Gromów Tauetesa i 10 Falang = 30 zjadanego zboża

Zakładając, że jest 2 bohaterów (6+6 zjadanego zboża), z których pierwszy broni osady 88 Falangami (łącznie 100 zjadanego zboża w obronie), a wszystkie atakujące wojska zostaną zabite, doświadczenie zostanie policzone w inny sposób. 
Bohater drugi, który uczestniczy w walce "solo" otrzyma 6% udziału w doświadczeniu
a bohater pierwszy, który został wysłany falangami, dostanie 94% doświadczenia
Oznacza to, że bohater drugi solo otrzyma 2 punkty doświadczenia, a bohater pierwszy z falangami otrzyma 28 punktów doświadczenia. Używamy matematycznego zaokrąglania.


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie