Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Pole zboża

Pole zboża

Wymagania:

Na polu rolnicy sieją zboże, które jest źródłem pożywienia dla ludności osady oraz dla wojska*. Im wyższy jest poziom pól, tym większa jest produkcja zboża.

Gdy w osadzie choć jedno Pole zboża jest na poziomie 5., a Główny budynek - na co najmniej 5., można wybudować Młyn. Natomiast po ukończeniu 10. poziomu pola i maksymalnym rozbudowaniu Młyna można postawić Piekarnię. Każdy z tych budynków zwiększa plony o 25%.

Przyłączenie do osady odpowiedniej oazy (T3) spowoduje zwiększenie produkcji zboża o 25 lub 50%.

Bonusy z Młyna, Piekarni i oaz liczone są od bazowej produkcji zboża, a następnie sumowane. Od tak zwiększonej produkcji bazowej liczony jest bonus, który można wykupić za złote monety.


Tylko w stolicy możliwa jest rozbudowa Pól zboża powyżej 10. poziomu – teoretycznie bez ograniczeń, ale w praktyce do 21. poziomu.

Gracz, który dysponuje artefaktem „Projekt/Plan Dużego magazynu i Dużego spichlerza”, może pokusić się o wybudowanie jeszcze wyższych poziomów pól surowców (T3.5).

Należy pamiętać, że wraz z rozbudową pól surowców oraz budynków zwiększa się populacja osady. Mieszkańcy oraz jednostki wojskowe żywione z zasobów wioski pomniejszają produkcję netto zboża, co może powodować problemy.


Szczegółowe dane (takie jak koszt budowy, produkcja, utrzymanie, generowane punkty kultury itp.) znajdziesz tutajW wersji T4.4 produkcja zwiększona jest o 40%.

Zobacz pełną tabelę czasów budowy dla tego budynku na serwerze zwykłym, speed ×2, speed ×3, speed ×5.


* Dotyczy to jednostek przypisanych do danej osady, czyli stacjonujących w niej i w przyłączonych do niej oazach oraz wszystkich wysłanych z niej wojsk, które są w drodze. Jednostki stacjonujące w innych osadach jako posiłki żywią się w tych osadach.


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie