Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Aukcje - Zasady działania

Akcje działają inaczej niż sprzedwanie i kupowanie surowców.

Podstawowe zasady działania aukcji:

Każdy przedmiot wystawiony na aukcji ma cenę minimalną 100 Srebro (przedmioty, które się zużywają, np. plastry – 1 Srebro).

Pierwszy gracz, który chce kupić przedmiot, może zaoferować kwotę, np. 500 Srebro, ale nawet wtedy system pokaże 101 Srebro, czyli najniższą kwotę przebijającą cenę minimalną.

Inny gracz widzi cenę 101 Srebroi uważa, że przedmiot wart jest 300 Srebro. Stawia więc taką sumę. Ponieważ oferta innego gracza jest wyższa, gracz otrzymuje informację: „Zostałeś przelicytowany”. Od tej chwili najniższa cena pokazywana przy tej aukcji to 301 Srebro – jest to najniższa kwota przebijającą drugą co do wielkości stawianą kwotę.

Tak będzie się działo do chwili, gdy ktoś przebije najwyższą oferowaną kwotę, czyli postawi więcej niż 500 Srebro. Gdy najwyższa oferta zostanie przebita, obok aukcji pojawi się nick gracza, który zaoferował więcej, a cena minimalna zmieni się na 501 Srebro.

Jeżeli gracz oferuje sporo powyżej średniej ceny za dany przedmiot, system może anulować taką ofertę, ma to zapobiegać nadużyciom.

Każda aukcja w zależności od prędkości serwera trwa:

  • do 8 godzin na serwerach x3
  • do 13 godzin na serwerach x2
  • do 25 godzin na serwerach w zwykłej prędkości

Jeśli jednak w ostatnich minutach ktoś przebije najwyższą ofertę, czas aukcji zostaje przedłużony, by inni uczestnicy aucji mieli możliwość zalicytować.

 

Działanie systemu akcji przedstawiamy na przykładzie.

Licytujemy jako BeginnerAccount.

auctions

Licytujemy 75 pudełek z maścią, cena minimalna to 391.

Pierwsza nasza oferta:

auctions


Po zatwierdzeniu okazuje się, że nie przebiliśmy najwyższej oferty:

auctions


Po kolejnej próbie wreszcie się udało:

auctions
Obecnie najniższa kwota, jaką może postawić gracz, to 890 Srebro, nasza aktualna oferta to 1400 Srebro (możemy ją zmienić, ale nie możemy dać mniej niż minimalna kwota).

Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie