Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Mapa - Informacje ogólne

Normalna mapa

Mapę można zobaczyc po kliknięciu na trzecią ikonę w górnym menu. Po otwarciu mapy widoczna jest osada gracza i jej najbliższa okolica.

Kliknięcie na osadzie spowoduje otwarcie karty informacyjnej tej osady, na której widoczne są informacje o właścielu osady i jego sojuszu, o populacji osady, położeniu na mapie, rozłożeniu pól surowców, a także informacje o ostatnich atakach na tę osadę (o ile były to ataki Twoje lub kogoś z Twojego sojuszu).

Mapę można przesuwać przez klikniecie, przytrzymanie i przeciągnięcie w dowolnym kierunku. Ponadto mozna podać koordynaty poszukiwanej pozycji na mapie, by widok istawił się dokładnie na tej pozycji.

Mapa a sojusz

Po przystąpieniu do sojuszu, granice osad oznaczane są różnymi kolorami, co pozwala rozpoznać, jakie jest stosunek gracza (jego sojuszu) do danej osady. Kolory oznaczają:

  • żółty - osady własne,
  • ganatowy - osady sojusznika,
  • zielony - osady koalicjanta,
  • niebieski - osady gracza z sojuszu powiązanego paktem o nieagresji (NAP),
  • czarny - osady gracza z sojuszu, z którym oficjalnie prowadzona jest wojna (T3.5),
  • czerwony - osady obce, niezrzeszone w żadnym sojuszu lub należące do sojuszu niepowiązanego dyplomatycznie z graczem oglądającym mapę.

Duża mapa (Konto Plus)

Dużą mapę otwiera się tym samym przyciskiem, co zwykłą. Do powiększenia/zmniejszenia obszaru mapy używana jest czwarta ikonka w menu mapy.
Duża mapa działa tak samo, jak mał. Jedyna różnica to znacznie większy obszar, jaki można przeglądać bez przesuwania mapy.

Zagadnienia związane z mapą


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie