Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Od czego zależy zadowolenie w osadzie?

Na to, jak zostanie obniżone zadowolenie w osadzie, ma wpływ pięć czynników:
1. Nacja atakującego
2. Współczynnik losowy
3. Duże święto w Ratuszu atakującego
4. Duże święto w Ratuszu obrońcy
5. Różnica populacji kont atakującego i obrońcy


Nacja atakującego

Standardowo siła sugestii administratorów kształtuje się na poziomie:
a) 20–30% dla Rzymian (Konsul)
b) 20–25% for Galów (Herszt) i Germanów (Wódz)

Współczynnik losowy

Wartość tego współczynnika wybierana jest losowo i kształtuje się w granicach +/- 2.5% dla Galów i Germanów oraz +/- 5% dla Rzymian (jest to już uwidocznione powyżej).

Duże święto u atakującego

Jeśli w chwili ataku w osadzie, z której wyszedł administrator, odbywa się duże święto, administrator otrzymuje dodatkowe 5% siły przekonywania.

Duże święto w osadzie obrońcy

Jeśli w bronionej osadzie w chwili ataku administratorów odbywa się duże święto, każdy z atakujących administratorów traci 5% siły przekonywania.

Tablice praw

Tablicami praw można natychmiast podnieść lojalność w osadzie aż do 125%. Każda tablica to 1% lojalności. Aby móc zastosować Tablice, bohater musi być przypisany do tej osady.

Różnica populacji kont atakującego i obrońcy

To najbardziej zagadkowy element, który ma znaczący wpływ na obniżanie zadowolenia w podbijanej osadzie. Wartości podane w punkcie 1 (Nacja atakującego) są prawdziwe, tylko gdy populacja konta gracza atakującego i populacja konta obrońcy są takie same oraz gdy konto obrońcy jest większe od konta napastnika. Liczy się populacja całych kont!

Jeśli konto obrońcy jest mniejsze, jego obrona jest dodatkowo wzmacniana. Przy czym im większa jest różnica w populacji kont, tym większe wsparcie przypada obrońcy. Na wielkość tego bonusu do obrony ma wpływ również wielkość obrony, jaka została wystawiona do walki.


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie