Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Jak się zarejestrować i zalogować do gry?

Zatem zdecydowałeś się zagrać w Traviana. Gratuluję, świetna decyzja :). Poniżej znajdziesz krótki poradnik, jak się zarejestrować i aktywować konto oraz na co zwrócić szczególną uwagę.

Rejestracja

Aby rozpocząć rejestrację, należy kliknąć na przycisk „rejestracja” na stronie głównej Traviana. Możesz też kliknąć tutaj.

Następnie trzeba wybrać świat gry. Ale który serwer wybrać? Który jest najlepszy?
Krótka podpowiedź: wybierz serwer, który na liście serwerów do wyboru jest na samej górze.
Dłuższe wyjaśnienie: w grze istnieją trzy typy serwerów: normalne, classic i speed x3. Na tym ostatnim wszystko dzieje się dużo szybciej, dlatego jest to serwer dobry do testów, ale raczej nie polecany dla nowych graczy. Dlatego najlepiej rozpocząć na serwerze normalnym, do tego najlepiej na tym, który rozpoczął się niedawno. Jeśli interesuje Cię, czym dokładnie różnią się serwery, kliknij tutaj (uwaga, to raczej informacje dla bardziej zaawansowanych graczy).
Oczywiście jeśli masz na którymś serwerze znajomego, to możesz wybrać właśnie jego serwer. Ale uwaga, po pewnym czasie od startu serwera rozpoczynanie gry jest bardzo trudne.

rejestracja

Po wybraniu serwera gry wyświetli się strona rejestracji. Krótko wyjaśnię, co należy na tej stronie zrobić.

1. Nick - w to pole trzeba oczywiście wpisać swój nick, czyli nazwę konta, jaka będzie widoczna dla innych graczy i która będzie używana do logowania się do gry. Nazwa może być dowolna, byleby nie łamała zasad gry (przede wszystkim nie może być wulgarna itp.).

2. E-mail - tutaj podajemy swój adres e-mailowy. Uwaga! Bardzo ważne, aby nie tworzyć tymczasowego adresu specjalnie do rejestracji. Trzeba mieć zawsze dostęp do konta e-mailowego przypisanego do konta w grze, to bardzo ważne. Adres e-mailowy przydaje się do wielu rzeczy, na przykład do odzyskania hasła lub przeniesienia zakupionych Złotych Monet po zakończeniu gry.

3. Hasło - trzeba wymyślić nowe hasło, nigdy nie używaj tego samego hasła co do konta e-mailowego lub na forum. Hasło powinno być też trudne, nie może to być Twój nick czy imię. Najlepiej, jeśli hasło zawiera małe i duże litery, liczby oraz inne znaki i jest długie na przynajmniej 8 znaków. Dobrze jest także co jakiś czas dla pewności zmieniać hasło.

4. Wybór nacji. Tutaj wszystko zależy od Ciebie. Jeśli jeszcze nie wiesz, którą nację wybrać, przeczytaj koniecznie odpowiedź na pytanie, jakie nacje występują w Travianie.

5. Wybór pozycji startowej. W zasadzie nie ma to większego znaczenia, o ile nie masz jeszcze znajomych w Travianie. A jeśli masz i chcesz mieć do nich stosunkowo blisko, to zapytaj, na której ćwiartce leży ich imperium i wybierz właśnie tę ćwiartkę.

6. Tworzenie wizerunku bohatera. Tu można wybrać m.in. kształt głowy, fryzurę, zarost, kolor oczy. Dostępne jest kreowanie losowe. Po utworzeniu konta nadal można zmieniać wizerunek bohatera.

7. Zasady gry. Koniecznie przeczytaj, a przynajmniej przejrzyj zasady gry, a następnie zaakceptuj je klikając na pusty kwadracik przy tej pozycji. Jest to konieczne do rejestracji.
Zgoda na przesyłanie e-maili o grze.
Nie musisz jej wyrażać, ale przydaje się - możesz dostać na przykład przypomnienie, jeśli przez jakiś czas się nie zalogujesz do gry. Niezależnie od podjętej tutaj decyzji można ją później zmienić w grze.

Po uzupełnieniu wszystkich części, strona powinna wyglądać tak:

rejestracja

Warto sprawdzić, czy dobrze wpisaliśmy adres e-mail, gdyż tam wysłany zostanie mail rejestracyjny.

Pozostaje jeszcze ostatni krok - rejestracja.

8. Po tym wszystkim kliknij na przycisk „zarejestruj się”. System wyśle e-mail na adres, który podałeś. Na następnej stronie podany będzie też ten adres - sprawdź, czy się nie pomyliłeś. Jeśli tak, to będziesz musiał skasować rejestrację (instrukcja kilka akapitów niżej) i zarejestrować się ponownie.

Po kliknięciu pojawia sie komunikat:

rejestracja

Aktywacja konta

Zanim będziesz mógł zalogować się do gry, musisz aktywować nowo utworzone konto. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową. Zwykle e-mail aktywacyjny dociera szybko, ale może to potrwać kilka godzin, a nawet dłużej.

Jeśli po dłuższym czasie nie otrzymałeś e-maila, sprawdź swój filtr antyspamowy, czasami zdarza się, że takie filtry uznają nasz e-mail za spam.

Aktywowanie konta

Zazwyczaj mail rejestracyjny dociera do gracza bez problemów. Niżej podajemy wskazówki, jak sobie radzić w razie kłopotów.

W e-mailu znajduje się link aktywacyjny (a także kod aktywacyjny do „ręcznej” aktywacji). Aby aktywować konto wystarczy kliknąć na ten link.
Problemy? Czasem może się zdarzyć, że link nie jest w całości prawidłowo przesyłany do przeglądarki. Wtedy należy skopiować go ręcznie (zaznaczyć link, kliknąć prawym przyciskiem i wybrać opcję "kopiuj") i wkleić do paska adresowego przeglądarki. Pasek adresowy to ten pasek na górze, w którym podany jest adres strony.
Można także skopiować kod aktywacyjny i wkleić go w odpowiednie pole na stronie, która pojawiła się po zarejestrowaniu się konta. Ale uwaga, nie da się do tej strony wrócić, jeśli już ją zamknąłeś.

Nadal masz problem? Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o pomoc wysyłając e-mail na adres: admin@travian.pl.

Udało się? Gratulacje! Teraz pozostało tylko zalogować się i cieszyć grą w Traviana.

W razie problemów z otrzymaniem maila

Gdyby przed długi czas mail nie przychodził, możesz zlikwidować rejestrację, by zarejestrować się ponownie.

rejestracja

Jeśli nadal otwarta jest strona aktywowania konta, można skorzystać z linków „Nie otrzymałeś maila?" i „tutaj” (powyżej zaznaczone na czerwono). Kliknięcie przenosi na stronie „Możliwe przyczyny i rozwiązania problemów” (poniżej).

Jeśli strona aktywowania konta została wcześniej zamknięta, wejdź na stronę logowania na serwer, na którym się zarejestrowałeś. Wystarczy wejść na stronę główną i kliknąć na przycisk „zaloguj się”, a następnie wybrać serwer, na którym się rejestrowaliśmy.

Strona wygląda tak:

rejestracja

Należy podać nick i obojętnie jakie hasło i zatwierdzić. Poniżej pojawi się informacja o tym, że konto nie jest jeszcze aktywne, a także link „Możliwe przyczyny i rozwiązania problemów”. Kliknij go.

rejestracja

Na następnej stronie w odpowiednim polu wpisz prawidłowe hasło podane przy rejestracji i zatwierdź. Spowoduje to skasowanie rejestracji.

Możesz teraz zarejestrować się ponownie. Możesz przy tym wybrać inny adres e-mailowy, ale możesz użyć tego samego.

Zarejestrowane, ale nieaktywowane konto zostanie po pewnym czasie automatycznie skasowane. Dopóki to nie nastąpi, blokuje ono nick i adres e-mailowy podane przy rejestracji.

Logowanie do gry

To już jest bardzo proste. Kliknij na przycisk „logowanie” po lewej stronie ekranu (na stronie, na której aktywowałeś konto). Wpisz wybrany wcześniej nick i hasło:

rejestracja

Kolejnym krokiem jest ładowanie grafik:

rejestracja

Może potrwać chwilę, jednak po załadowaniu gra będzie działała szybciej.

Ładowanie można przerwać przez kliknięcie na przycisk z czerwonym krzyżykiem. Logowanie nastąpi natychmiast, ale grafiki będą się ładowały jedna po drugiej podczas gry.


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie