Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Interfejs gry - podstawowe przyciski i linki

beginner

 

Przejdźmy do krótkiego opisu elementów zaznaczonych na grafice.

Ramka 1:

 

Przycisk 1: „Surowce” – przełącza widok osady na pola surowców (ten, który widoczny jest na obrazku).
Przycisk 2: „Centrum osady” – przełączna widok osady na jej wnętrze, czyli na budynki.
Przycisk 3: „Mapa” – włącza widok mapy. Po kliknięciu osada znajduje się w centrum mapy.
Przycisk 4: „Statystyki” – włącza widok statystyk.
Przycisk 5: „Raporty” – włącza skrzynkę raportów, gdzie znajdują się raporty o wszystkim, co dotyczy Twoich osad, Twoich jednostek oraz surowców, a taże informacje z okolic Twoich osad. Gdy masz nieprzeczytane raporty, obok ikony wyświetlana jest ich liczba.
Przycisk 6: „Wiadomości” – włącza skrzynkę wiadomości, gdzie możesz korespondować z innymi graczami oraz z obsługa gry (Multihunterem i Supportem). Gdy masz nieprzeczytane wiadomości, obok ikony wyświetlana jest ich liczba, a sama ikona powświetlona jest na złoto.

 

Ramka 2: „Plus” – pokazuje, jakimi kwotami Złotych Monet i Srebra dysponujesz. Po kliknięciu na ikonę złotej monety otwiera się strona taryf.

Ramka 3: "Opcje"

1. Opis i edycja profilu konta
2. Opcje, edycja ustawień konta 
3. Link do Forum
4. Czat na IRC
5. Pomoc, instrukcje, podpowiedzi, Answers.
6. Przycisk wylogowania

Ramka 4: Dodatkowe przyciski z linkami do Koszar, Stajni, Warsztatu i Rynku. (opcja aktywna po wykupieniu konta Plus)

Ramka 5: Edycja nazwy osady

Ramka 6: Lista osad, pierwsza ikonka otwiera przegląd sytuacji w osadach, druga wyświetla obok nazw osad ich współrzędne. Pasek poniżej ikon pokazuje ile Punktów kultury jest wymaganych do przejęcia kolejnej osady.


 

Ramka 7: To portret Twojego bohatera. Po kliknięciu otwiera się karta informacyjna bohatera, gdzie możesz zmieniać jego ekwipunek i wygląd oraz przejść do wyzwań i aukcji.

Ramka 8: Tabliczka informacyjna z nazwą konta i małą ikoną nacji.

Ramka 9: Przyciski Sojuszu (przegląd Sojuszu, link do Forum, link do Ambasady)

Ramka 10: Lista oraz edycja własnych linków (opcja dostepna po wykupieniu konta Plus)

Ramka 11: Przyciski po kliknięciu których otwiera się okno z informacją o aktualnej produkcji surowców z wyszczególnieniem produkcji bazowej, produkcji jaka jest dodana po wykupieniu  bonusów za Złote monety, bonusów od bohatera, budynków dodakowych oraz z przyłączonych oaz.

Ramka 12: Po kliknięciu na ikonę "Dostępne zboże dla kolejnych budowli" pojawia się okno z bilansem zboża dla danej osady.

Ramka 13: Ikona przekierowująca do podpowiedzi Answers

Ramka 14: Ikona umożliwiająca szybkie wykupienie bonusów do produkcji. Zaznaczając opcję "Automatyczne przedłużanie", czas trwania bonusów zostanie automatycznie przedłużony, zanim się zakończy.

Ramka 15: To jest pasek, w którym znajdziesz użytecznie linki, przydatne na różnych etapach gry. Należą do nich
- Link do strony głównej, który zawsze jest przydatny; 
- Link do oficjalnego forum gry, gdzie można znaleźć różnego rodzaju informacje o Travianie i komunikować się z innymi graczami;
- Link do Answers (FAQ), gdzie właśnie jesteś; 
- Link do Zasad gry i Regulaminu, z którymi należy się zapoznać już na początku rozgrywki;
- Link do danych kontaktowych, dzięki któremu uzyskasz podstawowe dane na temat firmy, a także przydatne adresy i telefony, do odpowiedzialnych za nią osób.

Ramka 16: Logo Travian, po kliknięciu, w nowym oknie otwiera się strona główna gry. 

Teraz, kiedy omówiliśmy po kolei wszystkie przyciski, będziesz wiedzieć, jak poruszać się po stronie. Musisz się jednak jeszcze trochę dowiedzieć o samej grze, żeby zostać prawdziwym Travianowym graczem :) Ale nie martw się, czytając poradniki jesteś na doskonałej drodze, żeby stać się jednym z potężnych władców Traviana.


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie