Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Interfejs gry - widok ogólny, centrum, mapa

Surowce

beginner

 


Obrazek przedstawia widok ogólny osady („Surowce”). Możesz tutaj rozbudowywać pola surowców aby podnieść produkcję w swojej osadzie. Teraz parę słów na temat zaznaczonych na obrazku elementów:

Ramka 1: Jest to lista surowców, które masz w danej chwili w swoim Magazynie i Spichlerzu oraz maksymalna pojemność Magazynu/Spichlerza. Nie można posiadać więcej surowców niż wynosi pojemność Magazynu/Spichlerza. Nie jest też dobrze zostawać surowce, tak aby ich ilość zbliżała się do maksymalnej granicy, ponieważ kiedy Magazyny i Spichlerze zostaną zapełnione cała nadwyżka się zmarnuje. Ostatni znaczek po prawej stronie (przekreślony sopek zboża) pokazuje zużycie zboża w osadzie oraz jego aktualną produkcję. Zużycie to po prostu Twoja ludność, która zjada zboże. Jeśli posiadasz jakieś jednostki wojskowe, to one również zostaną tam uwzględnione. Na obrazku mamy 8/72, gdzie 8 to ludność i bohater, natomiast 72 produkcja zboża. W związku z tym, że mieszkańcy wioski i bohater (wojsko) zjadają zboże, rzeczywista produkcja godzinna zboża wynosi 64. Aby zwiekszać produkcję musisz rozbudowywać Pola zboża na wyższe poziomy. Zbyt niska produkcja może powodować problemy ze zbożem.

Ramka 2: Pola surowców. Jak można zauważyć mamy cztery rodzaje pól surowców:

Wszystkie są ważne dla dobrego rozwoju konta. Jednak szczególnie należy dbać o rozwój Pól zboża. Musisz pamiętać, że mieszkańcy osady oraz wojsko zjadają zboże, co sprawia że produkcja jest nieco niższa niż wskazywałyby na to poziomy pól.

Ramka 3: Produkcja surowców. Jest to ilość surowców, które przybywają do Twoich Magazynów i Spichlerzy w ciągu godziny. Im wyższy poziom pól surowców tym więcej surowców jest produkowane, a co za tym idzie zwiększa się godzinna produkcja.

Ramka 4: Jednostki. Tutaj możesz zobaczyć jakie jednostki wojskowe stacjonują w Twojej osadzie. Jednak do momentu, kiedy nie zbudujesz Miejsca zbiórki i Koszarów nie będziesz mógł produkować wojska.

Centrum osady

beginner

Na grafice powyżej znajduje się centrum osady. Jest to miejsce, gdzie można budować budynki. Jak możesz zauważyć jeden budynek już się tutaj znajduje – jest to Główny budynek. Główny budynek to jeden z najważniejszych obiektów w każdej wiosce, jest wymagany do wybudowania większości budynków w wiosce. Na pustych placach budowy możesz stawiać inne budynki (wszystko zależy tylko od Ciebie). Na kolorowo zaznaczono jednak dwa specyficzne miejsca, w których zawsze znajdują się pewne obiekty:

Czerwony okrąg: W tym miejscu można wybudować fortyfikacje. W zależności od nacji są to Mur obronny (Rzymianie), Palisada (Galowie), Wał ziemny (Germanie).

Pomarańczowy plac:  Tutaj można zbudować Miejsce zbiórki. Potrzebujesz go, aby wyszkolić jednostki wojskowe (bez niego nie postawisz Koszar). W późniejszym etapie gry przekonasz się, że Miejsce zbiórki ma również znaczenie przy atakach katapultami - wraz z jego rozbudową zwiększa się celność katapult.

Wskazówka: Oba opisane wyżej obiekty można zbudować z dowolnego placu budowy w osadzie – automatycznie pojawią się w odpowiednim miejscu.

Mapa

map


Na grafice powyżej znajduje się mapa, którą widzisz po kliknięciu okręgu „Mapa” w górnym menu w grze. Po otwarciu mapy na środku znajduje się Twoja osada, jest zaznaczona delikatnym żółtym obramowaniem. Obramowania mogą mieć również inne kolory.

Czerwony okrąg 1: To las i oaza niezajęta przez żadengo gracza. Jeśli klikniesz na małt symbol w kółku, zonaczysz, jakie zwierzęta ją zamieszkują. Jeśli uda Ci się przyłączyć oazę do Twojej osady, w osadzie tej zwiększy się produkcja surowców (w tym wypadku drewna i zboża).

Czerwony okrąg 2: To panel, w którym można podać koordynaty pola na mapie, do którego chcemy szybko „przeskoczyć”. Wystarczy podać współrzędne na mapie i klknąc „OK”.


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie