Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Travian 3.6

Zmiany w grze obejmują:

1. Nowe ikony raportów, pozwalające szybko zobaczyć, jakiego wydarzenia dotyczą (np. atak bez strat, przegrana bitwa obronna, dojście handlarzy z określeniem, którego surowca najwięcej transportowali).

2. Kolejkowanie badań (w Kuźni i Zbrojowni) - dostępne na Koncie Plus

3. Bezpośrednie linki do: handlarza NPC i natychmiastowej budowy.

4. Budowanie Miejsca Zbiórki i fortyfikacji możliwe z każdego pola budowy w osadzie (zostaną i tak wybudowane w wymaganym miejscu).

5. Ograniczenie liczby wysyłanych jednocześnie oddziałów wojsk – maksimum 5 (na speedzie 10) na każdy poziom Miejsca zbiórki. Liczą się własne oddziały będące w danym momencie w podróży (atak, powrót, posiłki, szpiegowanie). Oddziały stacjonujące u innych graczy będzie można wycofać nawet, jeśli złamie to powyższe ograniczenie.
Ta funkcja była aktywna tylko na niektórych polskich serwerach.

5. Usunięte zostały płatne bonusy ulepszające wojska (10% do ataku lub obrony na określony czas).

6. Funkcje od teraz darmowe, do tej pory dostępne na koncie Plus:

 • „wystarczająca liczba surowców o...” dla nowych budów i badań,
 • informacje o maksymalnej ilości przenoszonych surowców w raportach z ataków,
 • symulator bitewny z wszystkimi funkcjami.

7. Klub Złotego Traviana:

 • koszt – 100 Złotych Monet, jednorazowo za aktywację do końca gry na serwerze (na serwera ch przyspieszonych – 50 Złotych Monet)
 • funkcje bez dodatkowych opłat:
  • handlarz może zostać wysłany nawet trzykrotnie (podobnie to działa na Koncie Plus)
  • lista farm – pozwala łatwo odnaleźć swoje ulubione farmy i wysłać na nie ataki, podaje także datę i godzinę ostatniego ataku,
  • statystyki farmienia – można szybko sprawdzić, ile surowców zdobyło się z danej farmy w ostatnim tygodniu, także z podziałem na poszczególne dni
  • wyszukiwarka cropowców – długo oczekiwana, potrafi odnaleźć 9-cropowce i 15-cropwce (tylko jedne, tylko drugie lub dwa typy), także z dodatkowym warunkiem dotyczącym wielkości bonusu z oaz zbożowych dookoła danego cropowca, a ponadto wyszukiwarka może znaleźć tylko pola niezajęte;
 • funkcje w klubie dostępne za Złote Monety
  • trakt handlowy - ułatwia przesyłanie surowców pomiędzy swoimi osadami, koszt - 2 Złote monety za jeden trakt na 7 dni,
  • główny budowniczy - umożliwia zakolejkowanie budowy 3 dodatkowych budynków, nawet gdy nie ma na to surowców (budowa rozpocznie się, gdy zgromadzi się ich wystarczająca ilość), koszt - 1 Złota Moneta za każdą budowę;
  • ukrywanie się wojska po lasach na czas ataku wroga (znikają z osady w momencie ataku, wracają po 180 sekundach). Każda ucieczka kosztuje 2 Złote Monety, można wcześniej ustalić, ile razy wojska mają uciec (osobno dla każdej osady). Wojska muszą być w osadzie przynajmniej 10 sekund, aby mogły uciec. Ten warunek nie dotyczy wojsk powracających z takiej ucieczki.
  • natychmiastowy powrót do osady – wojska powracające do osady natychmiast się w niej znajdą. Ograniczenia – nie można w ten sposób wycofać oddziału z administratorem lub katapultami, nie można też użyć tej funkcji, jeśli na osadę idzie atak, który uderzy w ciągu 3 godzin. Koszt: 3 Złote Monety.
   Ta funkcja nie została zaimplementowana na żadnym polskim serwerze.

Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie