Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Jak budować budynki? (Centrum osady)

beginner

To własnie Twoja osada, a właściwe jej centrum. Grę zaczynasz z jednym tylko budynkiem (Główny budynek) – tu mieszkają pierwsi mieszkańcy Twojej osady, budowniczowie, którzy wykonają polecenia budowy.

Przypatrz się dobrze, na terenie osady rozmieszczone są szare okręgi (jedno z nich zaznaczone jest tu na czerwono). To plac budowy, na których możesz stawiać budynki, jak na przykład Magazyn surowców i Spichlerz.

Postawmy więc pierwszy budynek, np. Magazyn surowców.

Kliknij w plac budowy, który oznaczyliśmy czerwonym okregiem, a zobaczysz listę dostepnych w tym momencie budynków, która wygląda mniej więcej tak:

beginner

W Travianie jest wiele budynków, jednak nie wszystkie można budować od razu. Aby stawiać część z nich, trzeba spełnić pewne wymagania, np. zbudować inny budynek i to na odpowidni poziom.

Na początku gry niewiele budynków możesz stawiać. Jest wśród nich Magazyn surowców, który chcemy postawić.

Koszt budowy to:

drewno 130 glina 160 żelazo 90 zboże 40 utrzymanie 1

Gdy masz dość surowców przycisk „Buduj budynek” jest aktywny. Jeśli nie masz dość surowców, musisz zaczekać aż zostanie wyprodukowana odpowiwdnia ich ilość.

Zwróć też uwage na „utrzymanie 1”, które oznacza, że postawienie tego budynku spowoduje zwiększenie populacji osady o 1 punkt, a tym samym zużycie zboża o tę samą ilość.

Pojawi sie informacja o budowie – odliczany jest czas, jaki jeszcze musi upłynąc do ukończenia budowy, a dalej podany jest czas ukończenia budowy.

Po kilku minutach Magazyn surowców będzie gotowy i mozna będzie budować inny budynek. Zbudujmy więc Spichlerz na tym placu budowy, ktory na naszym rysunku oaznaczony jest na niebiesko. Wszystko odbywa sie tak samo, jak z Magazynem surowców, z tym że na liście dostępnych budynków nie ma już Magazynu, gdyż został on już zbudowany.

Uwaga: Rzymianie mogą stawiać budynek w osadzie i rozbudowywać pole surowców jednocześnie. Warto korzystać z tego przywileju.

Aby rozbudować istniejący już budynek, kliknij na nim, a następnie – o ile masz dość surowców – kliknij link Rozbuduj na poziom x (Upgrade to level x).

Warto pamiętać:

  • Niemal każda budowa powoduje, że w osadzie przybywa mieszczkańców (zwiększa sie populacja). Coraz więcej więc kosztuje utrzymanie osady. Musisz więc pamiętać, by stale rozbudowywać Pola zboża. Zobacz: Populacja i Problemy ze zbożem.
  • Na początku gry, gdy jeszcze nie masz wojska, dobrze jest utrzymac produkcję zboża na poziomie od 1/2 do 3/4 produkcji innych surowców. Do stawiania budynków i rozbudowy pól zazwyczaj trzeba najmniej zboża, a znacznie więcej innch surowców.

 

 

To własnie widok Osada i okolice. W samym środku znajduje się Twoja osada, wokół rozmieszczone są pola surowców. Jest ich zawsze 18.

W Trawianie są cztery rodzaje surowców:

  • drewno - pozyskujemy je w Lasach (kolor zielony)
  • glina - pozyskujemy ją w Kopalniach gliny (kolor brązowy)
  • żelazo - pozyskujemy je w Kopalniach żelaza (kolor szary)
  • zboże - pozyskujemy je z Pól zboża (kolor żłóty)

Każde pole sutowców oznaczone jest małym kółkiem. Tu pojawia się informacja o poziomie rozbudowy pola surowców. Na zamieszczonej grafice nie ma oznaczenia, a więc wsztystkie pola są ma poziomie zero.

Na prawo od pól znajduje się informacja o produkcji surowców. Jak widać, mimo że pola sa na poziomie zerowym, surowce sa produkowane (liczba jednostek na godzinę). Jednak to zdecydowanie za mało, by rozwijać osadę.

Trzeba ulepszyć/rozbudować pola surowców.

Zróbmy to na przykładzie Pola zboża, które na obrazku oznaczone jest niebieskim okręgiem.

Pierwszy ruch: kliknij na Polu zboża
Zobaczysz takie informacje.


build2

To informacje o wybranym Polu zboża. Podobnie będą wyglądały informacje o innych polach surowców.

Pole zboża poziom 0 (Cropland level 0) – to informacja o aktualnym poziomie pola surowców

Poniżej znajduje się krótki opis Pola zboża oraz aktualna produjcja tego Pola zboża i informacja o tym, ile zboza będzie produkowane, jeśli rozbudujesz Pole. Jeszcze niżej informacje o kosztach tej rozbudowy.

Aby rozbudować to pole, kliknij link Rozbuduj na poziom 1 (Upgrade to level 1).

Pojawi sie informacja o budowie – odliczany jest czas, jaki jeszcze musi upłynąc do ukończenia budowy, a dalej podany jest czas ukończenia budowy.

Po ukończeniu budowy na rozbudowanym Polu zboża pojawi się oznaczenie „1”, a produkcja zboża wzrośnie z 2 na 5, czyli o 3 jednostki na godzinę (zgodnie z informacją).


Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie