Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Ile osad mogę podbić/założyć z podbitej osady?

Podbijanie osad z jednej strony daje graczowi duży zysk w postaci pozyskania rozwiniętej już osady, a z drugiej strony niesie ze sobą duże ryzyko – zacięty opór przeciwnika i zablokowana możliwość dalszej ekspansji.

Z każdej osady można założyć maksymalnie trzy inne osady. I nie ma znaczenia, kto wykorzystał to prawo. Jeśli więc poprzedni właściciel osady skorzystał z tego prawa, „sloty ekspansji” są zablokowane.

Nim więc przystapisz do badania administratora (Konsula/Herszta/Wodza), zajrzyj do zakładki „Ekspansja” w wybudowanej w takiej osadzie Rezydencji (ewentualnie w Pałacu). Znajdziesz tam informację, ile osad zostało założonych/podbitych z tej właśnie osady oraz dane tych osad.

Jeśli wykorzystany został jeden slot, szkolenie administratora (ewentualnie osadników) mozliwe będzie dopiero na 20. poziomie Rezydencji lub na 15. poziomie Pałacu. Z kolei gdy wykorzystane są dwa sloty, Rezydencja nie da już możliwości ekspansji, a Pałac trzeba by było rozbudować na 20. poziom.

W jakich wypadkach slot zajęty przez założenie/przejęcie osady zostaje odblokowany:
1) gdy osada wykorzystująca dany slot znika z mapy
2) gdy ta osada zostaje przejęta z innej osady (wtedy zajmuje slot w tamtej osadzie)

Warto pamiętać

  • W podbitej osadzie pozostaną zablokowane te prawa do ekspansji, które wykorzystał jej poprzedni właściciel – można to sprawdzić po wybudowaniu Pałacu lub Rezydencji, w zakładce Ekspansja.
  • Jeśli osada zniknie z mapy, zwolni się „slot” w osadzie, z której dokonano ekspansji.
  • Podbicie osady spowoduje, że poprzedni jej właściciel odzyska zablokowany „slot”.

Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie