Travian Answers

Zacznijmy od Twojego pytania

Wyszukaj odpowiedzi na pytania

Aby odnaleźć odpowiedź, wybierz kategorię główną, a następnie podkategorię, spośród tych, które pokażą się niżej. Jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, możesz skontaktować się z nami (informacja niżej).

Mam pytanie o...

Przejdź do szczegółów

Szukaj na mapie serwisu

Być może wolisz szukać na mapie serwisu, podobnej do tych, które znasz z innych stron www. Nie ma sprawy, jeśli to Ci odpowiada, korzystaj z naszej mapy.

Jak zdobyć artefakt od Natarów?

Musisz zaatakować osadę Natarów, w której znajduje się artefakt.

Atak „normalny” musi prowadzić bohater i musi go przeprowadzić z osady, w której znajduje się pusty Skarbiec na odpowiednim poziomie (co najmniej 10, jeśli chcesz zdobyć mały artefakt, a gdy idziesz po artefakt duży lub unikatowy – na 20. poziomie).

Obrona w osadzie Natarów musi zostać pokonana, a Skarbiec – zniszczony. Bohater, który przetrwa walkę, zdobywa artefakt. Artefakty w osadzie Natarów są przechowywane zawsze w Skarbcu o poziomie 20 - ta zasada nie dotyczy Planów Budowy Cudu Świata, które są przechowywane w Skarbcu na poziomie 10.

Artefakty są mocno bronione, więc przed wysłaniem armii warto skorzystać z symulatora walki, by dowiedzieć sie, ile katapult trzeba użyć do zburzenia Skarbca.

Natarska obrona artefaktów jest tym większa, im rzadziej występuje i im bardziej cenny jest artefakt. Największą obronę mają artefakty unikatowe, najmniejszą - małe. Liczba obrońców zależy także od serwera - im lepsi gracze, tym większa obrona (decyduje wielkość armii najpotężniejszych graczy).

Warto pamiętać:

  • Artefakt jest przenoszony do Twojego skarbca natychmiast po jego zdobyciu. I już od tego momentu musisz go bronić przed przejęciem.
  • Możesz też przejąć osadę z artefaktem, weź jednak pod uwagę, że zwłaszcza na początku jest wiele ataków na te osady, więc może być naprawdę trudno wybronić się przed przejęciem artefaktu.

Czy uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie?

Tak   Neutralnie   Nie